Ako kamerujem svadby


SVADOBNÁ KONZULTÁCIA

Pred svadbou robím svadobné konzultácie na osobnom stretnutí (pre svadobčanov v okolí Žiliny) alebo prostredníctvom skype hovoru. Počas konzultácie si dohodneme všetky dôležité informácie, no najmä sa lepšie spoznáme, takže sa vo váš svadobný deň nemusíte báť, že vás bude točiť niekto, koho nepoznáte. O to viac bude naše spoločné točenie príjemnejšie a s lepším výsledkom.


PRÍPRAVY

Točenie začíname cca. medzi 10.00 – 12.00, keďže sa snažíme zachytiť celý priebeh vášho svadobného video príbehu. Ak si však prípravy neželáte, vo videu zakomponované byť nemusia.


PORTRÉTNÉ TOČENIE

Portrétne točenie prebieha poväčšine súčasne s portrétnym fotením v deň svadby (cca. medzi 12.00 a 14.00 alebo pri západe slnka). Treba si naň vyhradiť cca. 15 – 60 min.

Kamerovanie počas svadobného dňa o obednej hodine je však veľmi limitované zlým, ostrým svetlom a obmedzeným časom. Preto svadobčania čoraz viac preferujú portrétne točenie v iný deň a najlepšie 2-3 hod. pred západom slnka. Takto vieme využiť maximálny potenciál miest, svetla a v uvoľnenej atmosfére urobiť čo najlepšie zábery.

Foto: Diana Čermáková


PORTRÉTY V ZAHRANIČÍ

Milujete cestovanie a zvažujete niečo špeciálne na vytvorenie jedinečnej pamiatky? Točenie svadobných portrétov v zahraničí je vykročením z komfortnej zóny, ale sľubujem vám, že to bude stáť za to! Výsledkom totiž nebudú len nádherné zábery, ale najmä nezabudnuteľné zážitky a nové priateľstvá. Na tieto naše video tripy často beriem aj svojho partnera Mateja Saláta, aby sme spoločne čo najlepšie zachytili vašu lásku ale i okolitú scenériu. Okrem toho je Maťko skvelou posilou aj v tvorbe behind the scenes vo forme videí, fotiek či stories na vaše sociálne siete.
Island, Filipíny alebo Maroko ? Fantázii sa medze nekladú. Verte, že sme za každý strelený nápad, ktorý by vám pomohol splniť si váš sen. Takže, ak túto možnosť zvažujete, stačí mi napísať.

Foto: Diana Čermáková


AKO UPRAVUJEM VIDEÁ

Videá veľmi poctivo triedim a vyhľadávam momenty, ktoré najlepšie zachytávajú atmosféru a emócie vášho dňa. Rovnako pristupujem aj k výberu hudby, pretože tá tvorí 80% dojmu z videa. Keďže si potrpím na kvalite, odovzdávaciu dobu som predĺžila od 4 do 6 mesiacov počas svadobnej sezóny.

Foto: Diana Čermáková


ODOVZDANIE A KOREKCIA VIDEA

Svadobný klip sa najprv posiela portálovým linkom na prezretie a prípadnú úpravu. Po jeho schválení môže byť video zverejnené na mojom webe i sociálnych sietiach. Svadobný film sa odovzdáva vyhotovený spolu so svadobným klipom na USB, ktoré je zabalené v krásnom krabičkovom balení.
Foto: Diana Čermáková


POSVADOBNÉ STRETNUTIE

Na záver je možnosť posvadobného stretnutia alebo skype hovoru, kde by sa zhrnula celá naša spolupráca, odovzdala vzájomná spätná väzba a doriešili prípadné detaily samotného videa.

Foto: Diana ČermákováVIDEO HIGHLIGHTS of 2023