Ako kamerujem svadby

Svadobná konzultácia

Pred svadbou robím svadobné konzultácie na osobnom stretnutí (pre svadobčanov v okolí Žiliny alebo podľa dohody) alebo prostredníctvom skype hovoru. Počas konzultácie si dohodneme všetky dôležité informácie a detaily, no najmä sa aj lepšie spoznáme, takže sa vo váš svadobný deň nemusíte báť, že vás bude točiť niekto koho nepoznáte. O to viac bude naše spoločné točenie príjemnejšie a s lepším výsledkom.

Prípravy

Točenie začíname už ráno (cca. medzi 9.00 – 11.00), keďže sa snažíme zachytiť celý priebeh vášho svadobného video príbehu. Ak si však prípravy neželáte, vo videu zakomponované byť nemusia.

Portrétné točenie

Portrétne točenie prebieha poväčšine súčasne s portrétnym fotením v deň svadby (cca. medzi 11.00 a 14.00 alebo pri západe slnka). Treba si naň vyhradiť min. 1,5 hod.

Avšak kamerovanie počas svadobného dňa a o obednej hodine je veľmi limitované zlým ostrým svetlom a obmedzeným časom. Preto svadobčania čoraz viac preferujú portrétne točenie v iný deň a najlepšie 2-3 hod. pred západom slnka. Takto vieme využiť maximálny potenciál miest, svetla a v uvoľnenej atmosfére urobiť čo najlepšie zábery.

Ako upravujem videá

Videá veľmi poctivo triedim a vyhľadávam momenty, ktoré najlepšie zachytávajú atmosféru a emócie z vášho dňa. Rovnako pristupujem aj k výberu pesničky (ktorú môžeme vybrať spoločne), pretože hudba tvorí 80% videa. Keďže si potrpím na kvalite, odovzdávaciu dobu som predĺžila od 2 do 4 mesiacov počas svadobnej sezóny.

Odovzdanie a korekcia videa

Svadobný klip sa najprv posiela portálovým linkom na prezretie a prípadnú úpravu. Po jeho schválení môže byť video zverejnené na mojom webe i Youtube. Svadobný film sa odovzdáva vyhotovený spolu so svadobným klipom na USB, ktoré je zabalené v krásnom krabičkovom balení.

Posvadobné stretnutie

Na záver je možnosť posvadobného stretnutia alebo skype hovoru, kde by sa zhrnula celá naša spolupráca, odovzdala vzájomná spätná väzba a doriešili prípadné detaily samotného videa.